Bartosz Sokołowski – Kulturysta

Bartosz Sokołowski – Kulturysta

Bartosz Sokołowski

wiek: 24 lata

wzrost: 184 cm

waga: ok. 110 kg

waga startowa: 89 kg

zawód: fizjoterapeuta

miejsce zamieszkania: Częstochowa

klub: „Avalon” Częstochowa

trener: Sławomir Daczkowski

wyniki siłowe:

wyciskanie sztangi leżąc – 140 kg;

przysiad – 180 kg w seriach,

martwy ciąg – 170 kg

hobby: muzyka i dobre kino

„Zaraził” się kulturystyką po obejrzeniu kilku filmów z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej. Postać potężnego faceta wryła się mocno w wyobraźnię Bartosza, który był wprawdzie podobnego wzrostu jak Arnold, ale do pozostałych gabarytów nie dorastał mu nawet w połowie. Chudy jak ołówek i niespecjalnie zachwycony swoją sylwetką, postanowił coś zrobić, aby przynajmniej w minimalnym stopniu upodobnić się do ideału.

Bartosz Sokołowski

Bartosz Sokołowski

Nie czuł się na tyle pewnie, aby zapisać się do któregoś z miejskich klubów kulturystycznych, a przecież miał świadomość, że mięśnie nie urosną bez treningów siłowych. Uprawiał już wprawdzie dość długo kolarstwo górskie, dzięki czemu mięśnie jego nóg nabrały odpowiedniej wartości, ale pobudzona wyobraźnia kazała mu rozwijać także pozostałe grupy mięśniowe.

Miejscem, w którym poświęcał się treningom, stał się strych domu jego rodziców. Był tam wysłużony gryf od sztangi, używany czasem przez jego tatę. Trzeba było dorobić do niego talerze, najlepiej metodą chałupniczą, bo najtaniej, i… tak to się zaczęło.

Wprawdzie Bartosz nie od razu zrezygnował z kolarstwa, ale z dnia na dzień coraz bardziej „zaprzyjaźniał się” ze sztangą.

Jego zmagania z ciężarami trwały rok. Później zetknął się z przedstawicielem krajowej czołówki kulturystycznej, Sławkiem Daczkowskim, który mu zaproponował treningi w klubie kulturystycznym z prawdziwego zdarzenia. Od tamtej pory do dziś ćwiczy już pod fachową kuratelą. Mija właśnie czwarty rok treningów.

W tym roku Bartek poczuł się już na tyle pewnie, że postanowił spróbować swoich sił w Debiutach Kulturystycznych. Ważył niecałe 100 kg, więc wystartował w kategorii powyżej 90 kg i zajął drugie miejsce. W miesiąc później zdecydował się na start w mistrzostwach Polski, które odbyły się w Białymstoku. Zbił wagę do 89 kg i wybrał dla siebie kulturystykę klasyczną. Ponownie zajął drugie miejsce, chociaż jego ranga była już znacznie większa. Warto jeszcze dodać, że reakcja publiczności wskazywała na to, że nikt nie zgłosiłby „protestu”, gdyby Bartosza sklasyfikowano na pierwszym miejscu. Faktycznie – jego kwadratowo wyrzeźbione mięśnie piersiowe oraz cała reszta wyglądała na tyle imponująco, że kwestia przyznanego miejsca mogła budzić wątpliwości. Ostatecznie jednak sędziowie zadecydowali inaczej niżby sobie niektórzy życzyli, co i tak nie przeczy faktowi, że Bartosz Sokołowski jest zawodnikiem rokującym doskonale na przyszłość.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments