Cechy wysokojakościowej odzieży militarnej

Cechy wysokojakościowej odzieży militarnej

Na rynku znajdziemy wiele firmy specjalizujących się w odzieży militarnej. Niestety, nie wszystkie ubrania z charakterystycznym kamuflażem można zaliczyć w poczet wysokiej jakości odzieży taktycznej. Nie da się ukryć, że ubrania w stylu militarnym znacząco wyróżniają się pośród innych i to nie tylko designem. Jakość zawsze idzie w parze z ceną. Nic więc dziwnego, że za odzież militarną z górnej półki zapłacimy znacznie więcej, aniżeli za ubrania z sieciówki. Czym wyróżniają się opisywane rozwiązania i na co zwracać uwagę przy ich zakupie?

  1. Odzież militarna niemal zawsze posiada kieszenie i to naprawdę duże ilości. Klasyczne jeansy posiadają dwie kieszenie z tyłu i dwie z przodu. Obcisłe i mało funkcjonalne nie pozwalają nawet na przenoszenie portfela. W przypadku kieszeni zlokalizowanych przy odzieży militarnej jest zupełnie inaczej. Poza sześcioma klasycznymi kieszeniami – znacznie większymi, aniżeli w innego rodzaju ubraniach – posiadają co najmniej dwie pojemne kieszenie typu cargo. Te pomieszczą nie tylko najważniejsze pierdoły, ale również zakupy czy komplet zapasowych ubrań. Posiadając je w kurtce czy w bojówkach możemy zapomnieć o plecaku bądź torbie.
  2. Materiał. Materiał zawsze ma znaczenie. Odzież militarna wykonana jest najczęściej ze szczególnie wytrzymałego i szybkoschnącego materiału, w pełni odpornego na rozdarcia czy przetarcia. Oczywiście, tego typu tkanina nie może być w pełni naturalna. Stąd też spodnie czy inne rozwiązania z zakresu odzieży militarnej wykonane są z materiałów sztucznych z domieszką bawełny.
odzież militarna

odzież militarna

Dodatkowe wzmocnienia. Wkładki ochronne są niezwykle ważne, zwłaszcza gdy zamierzamy używać zakupioną przez nas odzież militarną w terenie innym aniżeli miasto. Mówiąc o dodatkowych wzmocnieniach mamy na myśli ochronne wkładki na kolana, łokcie, a niekiedy również „siedzenie”. Te dodatkowo wzmacniają ubrania w czasie przedzierania się przez drzewa, czołgania się bądź wspinaczki.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments