Co daje białko w proszku po treningu? Jakie są REALNE korzyści?

Co daje białko w proszku po treningu? Jakie są REALNE korzyści?

Decydując się na odżywki białkowe, często zadajemy sobie pytanie czy to rzeczywiście w jakiś sposób pomoże. Odżywki białkowe są nieustannie reklamowane jako produkt zbawienny, mogący uratować nas przed złowrogim katabolizmem i wszelkimi niepowodzeniami, jakie tylko może wyobrazić sobie sportowiec. Występujący w reklamach kulturyści, próbują nas przekonać o ich doskonałości, eksponując swoje rzeźbione latami mięśnie. Nas jednak nie interesuje reklama, a kwestia tego co daje białko w proszku po treningu i jakie są realne korzyści z jego stosowania.

Co daje białko w proszku po treningu? Czy warto je wykorzystywać w ten sposób?

Białko w proszku jest wygodnym i niewymagającym sposobem na zorganizowanie sobie posiłku. Ponieważ jego biodostępność jest praktycznie  na poziomie 100%, bardzo szybko się przyswaja, stając się dobrą propozycją na przyspieszenie potreningowej regeneracji. Jego spożycie przyczynia się też do ogólnego zwiększenia podaży białka w diecie, co rzeczywiście przekłada się na polepszoną syntezę protein i lepszą regenerację.

Realny efekt suplementacji potreningowej pomaga dostarczyć makroskładniki do zmęczonych mięśni i szybko rozpocząć proces odbudowy uszkodzonych włókien mięśniowych. Mięśnie po treningu działają niczym gąbka, mogąc zaabsorbować białko w proszku w ciągu kilkunastu minut. Warto pamiętać, że po zakończeniu sesji treningowej, nie musimy obsesyjnie biec do szatni z myślą o zażyciu suplementacji. Wystarczy zrobić to w ciągu 2 godzin od wyjścia z siłowni – wtedy otwarte jest „okno anaboliczne” odpowiedzialne za wspomniany proces.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments