Czy warto polerować reflektory?

Czy warto polerować reflektory?

Światła samochodowe to bardzo ważny element, który odpowiada za bezpieczeństwo podczas jazdy. Klosze reflektorów po pewnym czasie matowieją i ulegają zabrudzeniom, co szkodzi działaniu świateł. Czy warto skorzystać z polerowania reflektorów? Jakie korzyści dają te czynności?

 

Polerowanie reflektorów Kraków

Reflektory wykonane z tworzywa sztucznego ulegają stopniowemu zużyciu. Ma to związek z działaniem piasku, chemii, słońca, deszczu i śniegu. Problem ten dotyka każdy pojazd, na szczęście można odnowić zabrudzone reflektory. Bardzo ciekawym pomysłem jest polerowanie reflektorów, które jest tańszą alternatywą dla ich całkowitej wymiany. Pamiętajmy o tym, że matowe klosze znacznie pogarszają skuteczność działanie reflektorów, gdyż światło jest rozpraszane na boki.

Na czym polega polerowanie?

Zazwyczaj kierowcy chętnie korzystają z usługi polerowania, jaką oferują warsztaty samochodowe. Proces polerowanie rozpoczyna się od usunięcia zmatowionej powierzchni za pomocą specjalnej szlifierki. Nowa powierzchnia klosza zostaje szybko uzyskana dzięki papierowi do szlifowania o drobnej gradacji. Klosze ulegają polerowaniu, a na końcu są zabezpieczane przed uszkodzeniami i promieniowaniem UV. Uzyskana powierzchnia do złudzenia przypomina nowe światła, które działają sprawnie i wydajnie.

Warto zauważyć, że skorzystanie z pomocy fachowca jest sporym atutem. Doświadczony mechanik przeprowadzi zadanie sprawnie, a my zapomnimy o słabym oświetleniu podczas nocnej jazdy. Profesjonalne polerowanie daje doskonałe efekty.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments