Dlaczego warto wybrać kostkę brukową?

Dlaczego warto wybrać kostkę brukową?

Niezależnie od tego, czy wybieramy idealny materiał do patio na podwórku, miejsca przy basenie czy do podjazdu, mamy do dyspozycji wiele różnych materiałów do układania nawierzchni, a ostatecznie najważniejsze są rodzaje kamienia. Wybór kostki brukowej powinien uwzględniać nasz styl i rodzaj krajobrazu.

Podstawowe wskazówki

Warto wcześniej spojrzeć na kilka przykładów wykonania. Firma, oferująca sprzedaż kostki brukowej może przedstawić ciekawe propozycje i zdjęcia przykładowych kostek. Warto sprawdzić, jak wygląda kamień, gdy jest mokry i suchy. Zmiana może być bardzo widoczna. W większości przypadków, kamień nitowany jest tańszy. Jest dobrym wyborem w większości sytuacji, jeśli szukamy odpowiedniego koloru. Zastanówmy się też, czy wolimy stary, antyczny wygląd czy bardziej nowoczesny wygląd. Tak czy inaczej, musimy odrobić swoją pracę domową. Zwłaszcza, jeśli decydujemy się na gładkie kamienie, które muszą być uszczelnione po ułożeniu, aby zapobiec plamieniu.

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać?

Musimy zastanowić, czy chcemy by kostka brukowa była cienka czy gruba. W tym aspekcie musimy zdecydować, gdzie dokładnie zamierzamy ją położyć. Jeśli chcemy ułożyć kostkę w ogrodzie, powinna mieć grubość około 25 mm. Jest odpowiednia do chodzenia, ale nie mogłaby wytrzymać ciężaru samochodu. Jeśli planujemy ułożyć kostkę brukową na podjeździe, z pewnością będziemy kostki brukowej o grubości 40 mm, a nawet więcej. Musimy się też zastanowić, czy bardziej podoba się nam kamień naturalny czy beton. Jest to bardzo ważna i i indywidualna decyzja. Kamień naturalny charakteryzuje się lepszym wyglądem i estetyką. Wyróżnia się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Jest też trwały i stosunkowo tani.

Warto wziąć pod uwagę różne czynniki, aby znaleźć kamień brukowy dla swojego otoczenia.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments