Dobry okulista to przede wszystkim odpowiedni sprzęt.

Dobry okulista to przede wszystkim odpowiedni sprzęt.

Sprzęt oraz wiedza

Każdy okulista bez dwóch zdań musi posiadać naprawdę rozległą oraz rozbudowaną wiedzę. Jednak nie tylko. Na pewno wszelkiego rodzaju doświadczenie oraz zdobywane umiejętności także są na wagę złota. Jednak tak naprawdę nawet najlepszy okulista nie zrobi nic bez posiadania odpowiedniego sprzętu. Co jak co, ale takowym sprzętem chociażby są kasety okulistyczneMożemy także się spotkać z określeniem kasety soczewek próbnych. Na obecną chwilę posługują się nie tylko okuliści, ale także optometryści. Kaseta okulistyczna zawiera rozbudowany komplet w specjalnych oprawkach z uchwytami, które nam ułatwiają wszelką manipulację.

Kaseta Okulistyczna

Kaseta Okulistyczna

Co tak wyjątkowego znajduje się w kasecie okulistycznej?

Na pewno w każdej kasecie muszą się znajdować soczewki sferyczne. Mowa tutaj zarówno o soczewkach dodatnich jak i także ujemnych. Nie możemy pominąć soczewek cylindrycznych, pryzmatów oraz licznych dodatkowych elementów. Do elementów dodatkowych w podstawowej kasecie okulistycznej zalicza się cylinder Maddoxa, przysłona z stenopeicznym otworem, przesłona dla zasłonięcia oka niebadanego oraz dwa rodzaje filtrów. Chodzi o filtr zielony oraz czerwony.

Do samego kompletu także powinna należeć próbna oprawa oraz zestaw cylindrów skrzyżowanych. Gdy okulista ma do dyspozycji kasetę okulistyczną, to jak najbardziej może sprawdzić oraz jednocześnie zaprezentować klientowi samą skuteczność działania okularów, które pacjentowi zamierza wykonać. W uzasadnionych przypadkach można dokonać poprawek.

 

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments