Jak położyć wykładzinę PCV?

Jak położyć wykładzinę PCV?

Umiejętne położenie wykładziny PCV to proces, którym powinien zająć się profesjonalista, jednak większość domowników może poradzić sobie z tym samodzielnie. Na samym początku należy przygotować zakupioną wykładzinę oraz usunąć z podłogi starą. Ta czynność nie zajmuje zainteresowanym dużo czasu, realizowana jest błyskawicznie. Stara wykładzina musi zostać oderwana od podłogi, tak aby na jej miejsce można było położyć zupełnie nową. Oczywiście usuwa się również resztki pozostałego pod wykładziną kleju. Następnie usuwa się wszelkie nierówności i kładzie się wybraną przez siebie wykładzinę.

Precyzja na każdym kroku

Ważną rolę w procesie układania takich materiałów odgrywa precyzja, dlatego nie należy się zbytnio spieszyć. Wszystkie kroki należy wykonywać cierpliwie, bez żadnego pośpiechu. Wykładziny dywanowe Rzeszów powinny zachodzić na ściany, mniej więcej na wysokość 10 centymetrów. Taką informację przekazują domownikom producenci wykładzin, dlatego warto dostosować się do takich porad, aby mieć stuprocentową pewność, iż cała procedura zakończy się sukcesem. Wykładzina powinna zaaklimatyzować się z podłożem przez minimum 24 godziny, dopiero po tym czasie można przystąpić do kolejnych prac.

Przycinanie i dociskanie nowej wykładziny

Położona wykładzina powinna być umiejętnie przycięta oraz dociśnięta do podłoża, tak aby nie powstały przypadkiem żadne zgrubienia, które mogłyby w efekcie końcowym wyglądać niezbyt schludnie. Do przycinania należy użyć specjalnego nożyka, oczywiście dobrze naostrzonego, tak aby mieć pewność, że proces ten przebiegnie bez większych kłopotów. Pozostanie wykonać następujące czynności:

  • ułożenie naroży wewnętrznych,
  • płaskie przyklejanie,
  • ostateczne układanie, wraz z dopasowywaniem wzoru,
  • umocowywanie i przyciskanie,
  • przyklejanie listew.

Oczywiście niektórzy mogą zdecydować się na panele winylowe, jednak wykładzina PCV jest uniwersalnym wyborem, pasującym do większości pomieszczeń, zarówno tych domowych, jak i biurowych. Przy okazji, jak widać proces jej układania nie musi być skomplikowany.

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments