Jak powinno przebiegać osuszanie ścian z wilgoci?

Jak powinno przebiegać osuszanie ścian z wilgoci?

Osuszanie ścian z wilgoci to żmudna praca, ale trzeba ją wykonać. Istnieje kilka sposobów, aby ułatwić i usprawnić ten proces:

  • Nie używaj grzejników lub innych źródeł dodatkowego ciepła w domu podczas procesu osuszania. Ciepło przyspieszy proces suszenia, ale może również uszkodzić Twój dom i inne rzeczy.
  • Jeśli jest tam jakaś pleśń, skonsultuj się z profesjonalistą, jak ją wyczyścić przed kontynuowaniem procesu suszenia.
  • Nie próbuj usuwać plam wody lub odbarwień przed pierwszym usunięciem nadmiaru wody. Plama na ścianie może wyglądać teraz nieestetycznie, ale po pozbyciu się wilgoci, która ją spowodowała, powinna z czasem wyblaknąć.

Jak sobie radzić z osuszaniem?

Jeśli kiedykolwiek miałeś do czynienia z następstwami uszkodzenia wody w ścianie, wiesz, że może to być prawdziwy ból. Nie jest łatwo pozbyć się wszystkich tych nieestetycznych białych plam, a to może zająć trochę czasu, aby uzyskać ich gładkość ponownie. Oczywiście, jeśli zamierzasz wykonać to zadanie prawidłowo, to z pewnością nie chcesz pozostawić śladów wilgoci, która spowodowała problem w pierwszej kolejności.

Jeśli Twoje ściany są tylko lekko wilgotne, nie musisz się nimi zbytnio przejmować. Po prostu pozwól im wyschnąć na własną rękę. Może to zająć do kilku dni w zależności od wilgotności w okolicy i tego, jak długo były mokre. W większości przypadków jest to wszystko, co będziesz musiał zrobić – wystarczy poczekać, aż wyschnie, a następnie użyć preferowanej metody malowania nad nimi (lub cokolwiek innego planujesz zrobić).

Jeśli twoje ściany były mocniej nasączone lub jeśli stojąca woda była obecna przez dłuższy okres, to należy skorzystać z usług profesjonalistów. Interesuje Cię osuszanie ścian po zalaniu to miasto, w którym znajdziesz takich usługodawców. 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments