Osuszanie ścian z wilgoci to żmudna praca, ale trzeba ją wykonać. Istnieje kilka sposobów, aby ułatwić i usprawnić ten proces:
- Nie używaj grzejników lub innych źródeł dodatkowego ciepła w domu podczas procesu osuszania. Ciepło przyspieszy proces suszenia, ale może również uszkodzić Twój dom i inne rzeczy.
- Jeśli jest tam jakaś pleśń, skonsultuj się z profesjonalistą, jak ją wyczyścić przed kontynuowaniem procesu suszenia.
- Nie próbuj usuwać plam wody lub odbarwień przed pierwszym usunięciem nadmiaru wody. Plama na ścianie może wyglądać teraz nieestetycznie, ale po pozbyciu się wilgoci, która ją spowodowała, powinna z czasem wyblaknąć.
Jak sobie radzić z osuszaniem?
Jeśli kiedykolwiek miałeś do czynienia z następstwami uszkodzenia wody w ścianie, wiesz, że może to być prawdziwy ból. Nie jest łatwo pozbyć się wszystkich tych nieestetycznych białych plam, a to może zająć trochę czasu, aby uzyskać ich gładkość ponownie. Oczywiście, jeśli zamierzasz wykonać to zadanie prawidłowo, to z pewnością nie chcesz pozostawić śladów wilgoci, która spowodowała problem w pierwszej kolejności.
Jeśli Twoje ściany są tylko lekko wilgotne, nie musisz się nimi zbytnio przejmować. Po prostu pozwól im wyschnąć na własną rękę. Może to zająć do kilku dni w zależności od wilgotności w okolicy i tego, jak długo były mokre. W większości przypadków jest to wszystko, co będziesz musiał zrobić – wystarczy poczekać, aż wyschnie, a następnie użyć preferowanej metody malowania nad nimi (lub cokolwiek innego planujesz zrobić).
Jeśli twoje ściany były mocniej nasączone lub jeśli stojąca woda była obecna przez dłuższy okres, to należy skorzystać z usług profesjonalistów. Interesuje Cię osuszanie ścian po zalaniu Kielce to miasto, w którym znajdziesz takich usługodawców.