Jakie środki zawierają dużo żelaza?

Jakie środki zawierają dużo żelaza?

Pierwiastek niezbędny do życia

Żelazo jest jednym z absolutnie niezbędnych do życia pierwiastków. Jego niedobór w organizmie może skutkować poważnymi problemami i zaburzeniami funkcjonowania, a nawet anemią! Co więcej, żelazo usprawnia pracę układu odpornościowego i nerwowego. Mimo że, nadmiar tego pierwiastka potrafi być równie szkodliwy, to problemów związanych z obecnością żelaza w organizmie występuje podczas jego niedoborów.

Uzupełniając niedobory żelaza możemy zagłębić się w metody naturalne i próbować zaspokoić potrzeby organizmu w tradycyjny sposób. Dużo żelaza znajdziemy między innymi w mięsie, produktach zbożowych, nasionach i orzechach. Jednak korzystając z metod tradycyjnych, warto zwrócić uwagę na połączenie żelaza z odrobiną witaminy C, która znacznie zwiększa przyswajalność. Oczywiście metody tego typu są odpowiednie dla osób z niewielkimi niedoborami, które są świadome swojej diety i składników odżywczych znajdujących się w poszczególnych produktach!

Odpowiednia suplementacja

Jednak łatwiejszym i znacznie bardziej efektywnym sposobem na podwyższenie poziomu żelaza we krwi jest regularne przyjmowanie suplementów. Przy wyborze odpowiedniego suplementu przede wszystkim należy zwrócić uwagę na:

  • przyswajalność (najlepiej przyswajalne jest żelazo w postaci hemowej)
  • żelazo w dwóch lub więcej postaciach

Jednym z preparatów na rynku, który spełnia wszystkie te wymogi jest „Chella-Ferr” (chelaferr.pl). Zawiera on żelazo w postaci pirofosforanu żelaza oraz chelatu aminokwasowego żelaza Ferrochel. Ferrochel jest związkiem żelaza niehemowego, o tolerancji zbliżonej do związku hemowego! Ponadto jest on szczególnie polecany dla wegan i wegetarian.

Środki o wysokiej wartości i przyswajalnej formie żelaza powinny zajmować ważne miejsce w codziennej diecie. Mimo, że większość substancji odżywczych czerpiemy z jedzenia, to w obecnym świecie suplementy są niezastąpione. Prędkość codziennego życia i niska jakość żywności, prowadzą do częstych niedoborów. A w przypadku pierwiastków tak istotnych jak żelazo, raczej nie warto ryzykować.

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments