Jakie suplementy diety na odchudzanie?

Jakie suplementy diety na odchudzanie?

Obecnie dzięki zintegrowanemu podejściu do problemu otyłości możliwe jest szybkie i efektywne odchudzanie. Przyjmowanie suplementów diety przyczynia się do prawidłowego odżywiania, wydajnej aktywności fizycznej i pozbycia się nadwagi.

Jakie suplementy diety na odchudzanie?

Suplementy diety na odchudzanie to aktywne biologicznie produkty, które dzielą się na:

Tłumiące apetyt

Aktywnymi składnikami tych produktów są wyciągi szałwii, fruktoza, ekstrakt z liści opuncji i inne produkty ziołowe.

Blokery kalorii

Ta grupa suplementów diety na odchudzanie działa na proste węglowodany, zmniejszając w ten sposób kaloryczność spożywanej żywności. Głównym składnikiem aktywnym w tym przypadku jest chitozan. Te suplementy polecane są miłośnikom słodyczy. W przypadku tłustych pokarmów i żywności bogatej w białko, kompleksowe blokery kalorii węglowodanów nie działają.

Zasada oddziaływania na ciało jest dość prosta: substancje takie jak fazaolamina zawarta np. w białej fasoli, garcinia cambogia i inne, zapobiegają odkładaniu się węglowodanów i tłuszczów w organizmie. Ekstrakt z białej fasoli ma wyjątkową zdolność oddziaływania na enzymy trawienne a-amylazę enzym odpowiedzialny jest za podział złożonych węglowodanów na cukry proste. Niepodzielone węglowodany złożone nie są wchłaniane, co oznacza, że organizm nie otrzymuje dodatkowych kalorii. W rezultacie dzienna wartość kaloryczna żywności spada i masa spada.

Regulatory apetytu

Substancje zawarte w suplementach diety tej grupy, takie jak 5-hydroksytryptofan znajdujący się w produktach białkowych, kwas chlorogenowy zawarty w kawie, jagodach, karczochach, pomagają stłumić uczucie głodu i nieświadomie zmniejszyć porcje spożywanej żywności. Ograniczają apetyt, dzięki czemu łatwiej kontrolować ilość spożywanych kalorii. Jednak długotrwałe stosowanie takich suplementów diety może niekorzystnie wpływać na układ nerwowy, ponieważ wpływ na ośrodek apetytu wpływa na inne ważne struktury mózgu.

Substytuty żywności

Typowe, takie dodatki są w postaci koktajlu. Składają się z białka, są wzbogacone w witaminy i minerały, nie zawierają tłuszczy i cholesterolu. Dzięki zbilansowanemu spożyciu składników odżywczych witamin i mikroelementów osiąga się utratę wagi. Substytuty żywności, z reguły, słyną z niskiej zawartości kalorii i naturalnego składu. Takie suplementy diety są dość skuteczne, gdy są stosowane w odpowiedni sposób.

Aktywatory metabolizmu

Takie suplementy diety na odchudzanie służą do szybszej przemiany materii na skutek obecności w ich składzie elementów takich jak: L-karnityna, która sprzyja utracie tkanki tłuszczowej, papryka czerwona, ekstrakt guarana z działaniem wzmacniającym. Przyspieszają rozkład tłuszczów i węglowodanów, pomagają szybciej schudnąć, zwłaszcza w połączeniu z regularnymi ćwiczeniami.

Korzyści ze stosowania suplementów diety na odchudzanie

Głównymi zaletami i korzyściami z przyjmowania suplementów diety na odchudzanie jest:

  • Zapobieganie wchłanianiu nadmiaru kalorii
  • Aktywacja procesów metabolicznych w organizmie
  • Poprawa przemiany materii
  • Poprawa perystaltyki jelit
  • Obniżenie poziomu złego cholesterolu
  • Normalizacja równowagi hormonalnej.

Oczywiście, nie wszystkie z nich będą tak pomocne, ponieważ istnieją ogólne przeciwwskazania: ciąża, karmienie piersią, indywidualna nietolerancja składników i inne. W związku z tym, oczywiście, przed rozpoczęciem przyjmowania jakichkolwiek leków należy skonsultować się z lekarzem.

W dążeniu do zmniejszenia wagi ciała i uzyskania długotrwałych efektów ważne jest przyjmowanie suplementów diety, które są skuteczne a zarazem bezpieczne. Na stronie internetowej biogenix-bx.com, można znaleźć suplementy diety, które przyczynią się do zwiększenia efektu odchudzania i przyspieszą spalanie tkanki tłuszczowej.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments