Magnez na skurcze mięśni

Magnez na skurcze mięśni

Mimowolne skurcze mięśni to uciążliwa i zazwyczaj niezwykle bolesna przypadłość. Zwykle trwa od kilku do kilkunastu sekund, choć zdarzają się i znacznie dłuższe. Ich najczęstszą przyczyną są niedobory magnezu (a czasem innych pierwiastków, np. sodu, potasu, wapnia), niedokrwienie mięśni i silny lub długotrwały stres. Skurcze mięśni to pierwszy sygnał, że należy sprawdzić poziom magnezu oraz zadbać o odpowiednią dietę i suplementację.

Jaka jest rola magnezu w organizmie?

Magnez to bardzo ważny pierwiastek niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest szczególnie ważny dla układu mięśniowego,  kostnego, nerwowego, krwionośnego. To między innymi magnez dba o prawidłowe ciśnienie krwi, właściwe przewodnictwo nerwowe, ukrwienie mięśni i mineralizację kości.

O jego odpowiedni poziom powinny zadbać zwłaszcza:

  • kobiety w ciąży,
  • matki karmiące,
  • dzieci i młodzież,
  • sportowcy,
  • osoby szczególnie narażone na stres,
  • osoby, którym dokuczają skurcze mięśni.

Najlepsze źródła magnezu

Magnez jest pierwiastkiem powszechnie występującym w żywności nieprzetworzonej, jednak w niektórych produktach spożywczych znajdziemy jego szczególnie duże ilości. Do tych produktów należą np.: pestki dyni, kakao, gorzka czekolada, awokado, migdały, kasze, natka pietruszki, banany.

Wartościowym i niezawodnym źródłem magnezu są również dobre i sprawdzone suplementy diety takie jak Chela Mag B6. Suplement zdobył uznanie w środowisku farmaceutycznym i wśród wielu klientów. Warto zatem sięgnąć po to, co najlepsze.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments