Na co uważać na przeglądzie rejestracyjnym?

Na co uważać na przeglądzie rejestracyjnym?

Okres, gdy upływa termin badania technicznego naszego samochodu, nie jest przyjemny dla żadnego kierowcy. Wtedy trzeba udać się na przegląd rejestracyjny, na którym zawsze może wyjść jakaś kosztowna usterka. Trzeba jednak pamiętać, że od tego zależy bezpieczeństwo nasze, pasażerów i innych uczestników ruchu. Sprawdzamy z jakich powodów najczęściej auta nie przechodzą pozytywnie badań technicznych.

Zdecydowanie najczęstszym powodem niezaliczania przeglądów są luzy w układzie przedniego zawieszenia. Mowa o niedopuszczalnych luzach na połączeniach takich jak sworzeń wahacza czy też końcówka drążka kierowniczego. Miejsca te wyrabiają się podczas jazdy, co powoduje że po jakimś czasie tracą swoje właściwości. Uszkodzenie tego połączenia w czasie jazdy może doprowadzić do bardzo poważnego wypadku. Dlatego też powinniśmy sprawdzić u mechanika stan tych podzespołów, zanim celem naszej drogi będzie stacja diagnostyczna Lublin to duże miasto, nie będziemy więc mieli problemu ze znalezieniem dobrego fachowca, który doprowadzi nasze auto do dobrego stanu przed przeglądem.

Kolejne na liście rzeczy, na które trzeba zwrócić baczną uwagę, jest oświetlenie zewnętrzne. Spalone żarówki zazwyczaj łatwo wymienić samemu, natomiast jeżeli brak jakiegoś światła wyjdzie dopiero podczas przeglądu, to nie otrzymamy pozytywnego wyniku. Warto więc dokładnie sprawdzić czy wszystkie światła są sprawne. Należy pamiętać też o analizie spalin, którą mają obowiązek przeprowadzać wszystkie stacje diagnostyczne. Auto z wyciętym katalizatorem lub filtrem DPF przeglądu tam z pewnością nie zaliczy.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments