Rozwody kościelne – najważniejsze zasady

Rozwody kościelne – najważniejsze zasady

Nie każde małżeństwo okazuje się być w praktyce szczęśliwe. W takich przypadkach bardzo często dochodzi do rozwodów. Rozwód kościelny Tarnów rządzi się jednak swoimi prawami i uzyskanie takiego rozwodu może wiązać się z poświęceniem temu zabiegowi sporej ilości czasu, ale też dużej kwoty pieniędzy. O rozwodach kościelnych decydują przede wszystkim sądy biskupie, trzeba jednak rzetelnie udokumentować swoją prośbę związaną z przeprowadzeniem rozwodu. Najczęściej opowiada się wtedy o wszelkich szczegółach małżeńskich, tak aby udowodnić winę partnera i uzyskać rozwód w możliwie krótkim czasie.

Gromadzenie dowodów i świadów

Do uzyskania rozwodu kościelnego przydatne będzie:

  • gromadzenie dowodów oraz świadków,
  • wykazanie niedojrzałości drugiej osoby,
  • mocne argumenty, np. dotyczące sfery intymnej,
  • duża cierpliwość, ponieważ sprawy rozwodowe mogą ciągnąć się latami.
Rozwód kościelny

Rozwód kościelny

Dzięki temu można jednak liczyć na to, że w końcu uzyska się rozwód i będzie można zawrzeć wtedy drugie małżeństwo. Jest to możliwe, jednak nie jest to łatwa przeprawa dla zainteresowanych osób. Oczywiście w pierwszej kolejności trzeba złożyć wniosek o taki rozwód, dlatego warto nawiązać w takiej sytuacji współpracę z adwokatem kościelnym, który zna się na rzeczy i pomoże załatwić zainteresowanym wszelkie formalności związane z uzyskaniem rozwodu kościelnego.

Zdrada partnera będzie ważnym dowodem w sprawie

Oczywiście najpoważniejszym zarzutem wobec partnera może być zdrada. Wszystko trzeba jednak dokładnie udokumentować przed sądem, aby mieć pewność, że uzyska się rozwód kościelny i będzie można w przyszłości pozwolić sobie na kolejny ślub. Wszelkie sprawy sądowe pochłoną jednak z konta klienta sporo pieniędzy, na co trzeba się uprzednio przygotować. Przy okazji często współmałżonkowie postanawiają się bronić za wszelką cenę i nie chcą dopuścić do rozwodu kościelnego. Wtedy też należy mieć na uwadze to, że taka sprawa może ciągnąć się nawet przez 5-6 lat chyba, że będzie miało się świadków i dobrego adwokata u boku.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments