Wybieramy lampę do salonu

Wybieramy lampę do salonu

Wybór odpowiedniej lampy do salonu może sprawić, że pokój ten całkowicie zmieni swój charakter, stając się klasyczny, przytulny i ciepły lub przeciwnie – nowoczesny i awangardowy. Na co zwrócić uwagę, kupując oświetlenie do pokoju gościnnego? Przygotowaliśmy krótki poradnik.

Więcej niż jedna lampa

Lampy wewnętrzne

Lampy wewnętrzne

Obecnie najmodniejszym trendem jest rozmieszczenie w pokoju więcej niż jednego źródła światła. Jeden, wiszący na środku sufitu żyrandol to już przeżytek. Aktualnie, chcąc uzyskać przytulny efekt, zaleca się umieszczenie w salonie kilku lamp, zarówno wiszącej, jak również kinkietów, lampek stołowych czy podłogowych. Jeśli pragniemy nadać salonowi surowej i nowoczesnej elegancji, dobrze jest zamontować oświetlenie LED-owe w kilku miejscach w pokoju. Należy jednakże pamiętać, że „im więcej, nie zawsze oznacza lepiej”. Z liczbą lamp nie powinno się przesadzać, by nie uzyskać komicznego, absurdalnego wręcz efektu, zbliżającego w wyglądzie nasz salon do sklepu z oświetleniem. Lampy dobierajmy ostrożnie i ze smakiem.

Więcej światła i przestrzeni

Odpowiednio dobierając i ustawiając lampy do salonu, możemy nadać pomieszczeniu konkretnego klimatu i uzyskać pożądany efekt. Decydując się na lampę z przezroczystymi kloszami lub też stawiając ją przy lustrze albo na parapecie sprawimy, że pokój będzie się wydawał większy. Z kolei klosze nieprzepuszczające światła nadadzą kameralnego i intymnego klimatu wnętrzu. W przypadku salonu długiego lub wąskiego, możemy uzyskać lepsze proporcje, gdy kinkietami oświetlimy dłuższą ścianę. Natomiast lampa ze strumieniem światła umieszczonym w dół optycznie obniży wnętrze, podczas gdy strumień skierowany do góry je podwyższy. Źródła światła o intensywnych kolorach i kształtach skutecznie przyciągną wzrok odwiedzających nas gości i nadadzą wnętrzu nowoczesnego charakteru.

Nie bój się eksperymentować

Asortyment lamp do salonu jest tak duży, że z pewnością każdy kupujący może znaleźć oświetlenie idealne dla siebie i swego pokoju gościnnego. Nie bójmy się eksperymentować i co jakiś czas wymieniać oświetlenia. Nasz salon może uzyskać dzięki temu całkiem nowy klimat.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments