XCCR rebreather – jak wygląda kurs?

XCCR rebreather – jak wygląda kurs?

XCCR rebreather – jak wygląda kurs?

Jak sprawić, że nurkowanie będzie mogło być realizowane na głębszych terenach? Co zrobić, aby taka czynność była również wykonywana dłużej oraz bezpieczniej? Coraz więcej osób decyduje się na nurkowanie na obiegu zamkniętym. XCCR rebreather to bowiem urządzenie nowej generacji, które umożliwia swobodną i bezproblemową eksplorację terenów podwodnych. Dużo osób z tego względu zapisuje się na kurs dotyczący tego tematu. Jak wyglądają zajęcia? Postaramy się przybliżyć Wam tę kwestię w poniższym artykule.

Na początek wykłady

Oczywiście, pierwszym etapem każdego kursu dotyczącego nurkowania na obiegu zamkniętym (Close Circuit Rebreather – w skrócie CCR) jest konieczność zdobycia wiedzy teoretycznej. Tego aspektu nie powinno się bagatelizować. Wiedza teoretyczna jest bowiem niezbędna, aby potem swobodnie wcielać praktykę w życie. Jak wyglądają takie zajęcia? Trzeba podkreślić, że osoby przeprowadzające kursy między innymi omawiają całe urządzenie od A do Z. Skupiają się nie tylko na najbardziej istotnych elementach, ale także na częściach, które mają na pierwszy rzut oka mniejsze znaczenie. Na zajęciach teoretycznych można również dowiedzieć się między innymi o technikach poruszania się pod wodą czy poznać podstawowe procedury awaryjne itp.

Na czym polegają zajęcia praktyczne?

Zajęcia praktyczne są kontynuacją lekcji dotyczących teorii. Fachowcy przeprowadzający kursy muszą mieć pewność, że uczestnicy posiadają już niezbędne informacje. Wtedy zabierają ich na basen, wody zamknięte czy wody otwarte (wszystko tak naprawdę zależy od konkretnego szkolenia). Niemniej jednak punktem wspólnym jest fakt, że kursanci mogą zastosować zdobytą wiedzę teoretyczną w praktyce. To również okazja do tego, aby krok po kroku wyeliminować określone błędy w aspekcie użytkowania takiego sprzętu, jak XCCR rebreather. Nie można nie wspomnieć, że pozwala to systematycznie poszerzać swoje kwalifikacje i coraz sprawniej czuć się w aspekcie nurkowania na obiegu zamkniętym. Po zakończeniu kursu użytkownicy otrzymują oczywiście stosowne dokumenty, które potwierdzają nie tylko ich obecność na szkoleniu, a także zdobyte umiejętności.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments