Zabezpieczanie kamienia powłoką hydrofobową

Zabezpieczanie kamienia powłoką hydrofobową

Nosząc się z myślą o zakupie granitowego lub marmurowego blatu kuchennego, zlewozmywaka albo też kamienia dekoracyjnego na posadzkę lub elewację od razu warto zadbać o to, aby materiał ten został pokryty specjalną powłoką hydrofobową. To właśnie dzięki takiej powłoce kamień staje się materiałem, który doskonale będzie mógł stawić opór wodzie, która będzie mogła spłynąć po jego powierzchni nie wnikając w jego strukturę. Dzięki powłokom hydrofobowym kamień zostaje odpowiednio zabezpieczony, a co za tym idzie staje się bardziej wytrzymały.

Dlaczego powłoki hydrofobowe sprawdzają się w przypadku kamienia? 

Powłoki hydrofobowe kamienia na pewno sprawdzą się w przypadku tych elementów kamiennych, które znajdują się na zewnątrz i są narażone na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Powłoka bowiem podnosi odporność materiału na czynniki atmosferyczne, a także zabezpiecza kamień przed ścieraniem lub też różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo – co już zostało wcześniej wspomniane- zabezpiecza kamień przed wodą, która niszczy jego strukturę, a w konsekwencji estetykę. Twarda woda może powodować na powierzchni kamiennych elementów nieestetycznie wyglądające wykwity, które naprawdę trudno jest usunąć.

Pokrywanie kamienia powłoką hydrofobową ma także sens w przypadku elementów wyposażenia umieszczonych wewnątrz mieszkania. Mowa tutaj o kamieniu dekoracyjnym, kamiennych blatach lub też zlewozmywakach. Tutaj szalenie istotne może być też to, że taka powłoka stanowi dobrą barierę dla różnego rodzaju kwasów i soków owocowych, które mogą powodować przebarwienia na powierzchni kamienia. Podobne zagrożenie zabarwienia kamiennej powierzchni pojawia się w przypadku zwykłej kawy lub też herbaty. Dlatego też najlepszym pomysłem jest pomyślenie o takiej powłoce już na starcie użytkowania kamiennych elementów dekoracyjnych. Więcej informacji na temat powłok hydrofobowych znajdziemy na stronie http://nanocape.pl/ – to renomowany producent wysokiej jakości powłok hydrofobowych, które naprawdę sprawdzają się w praktyce.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments